Výlety,  Výlety po České Republice

Digitální detox …

O minulém víkendu jsem zažila digitální detox. Spočívalo to v tom, že jsem celý víkend byla bez mobilu, Internetu a signálu. Nic nefungovalo. V podstatě jsem vůbec nemohla být online, ani napsat sms zprávu či si s někým zavolat. Také sociální sítě byly úplně tabu. Bylo to zvláštní a chvilkami jsem z toho byla i nervózní. Bylo to pro mě něco nového, co moc často nedělám. 
A řeknu Vám, že to není vůbec špatné, ale je potřeba si na to zvyknout. Pozitiva byla taková, že Vám to pročistí hlavu, přijdete na jiné myšlenky, trávíte více času se svou drahou polovičkou nebo rodinou a děláte věci, na které běžně nevyjde řada nebo zkusíte něco nového. 
Já s přítelem a rodinou jsme byli ve větší dřevěné chatě nedaleko Prostějova, na které nebyl vůbec žádný signál a nebyla tam ani wi-fi, na níž jsme běžně zvyklí. Byla to taková zkouška. Ihned ráno nás rodina přivítala milým občerstvením a potom jsme místo klasického oběda byli venku a opékali jsme - buřty, kořeněné klobásy a sýry. Po chvíli jsme už s přítelem byli trochu unavení a byla nám zima, tak jsme se šli proběhnout na procházku do lesa. Les byl velký, zelený i listnatý. Podél lesa byla malá cestička a louky. Dokonce na okraji jednoho lesa a louky jsme potkali lesní studánku. 
Procházka nás velmi nabila energií a přišli jsme na jiné myšlenky. Po naší procházce už většina příbuzných už seděla ve uvnitř chaty a my jsme šli za nimi. Také nám hostitel nabídl ochutnávku alkoholu, který dostal. Zkoušeli jsme - Božkov Republika s příchutí espresso. Já jsem měla jen trošku a byl hořký a měl příchuť kávy. 
Kolem čtvrté a páté hodiny už většina příbuzných odjížděla a trochu se uklízelo. 
Potom nás tam zůstalo jen 6 mladých a udělali jsme si hezký večer - hráli jsme různé stolní hry a povídali si. Nakonec jsme se domluvili, že se tato část bude ještě někdy v budoucnu opakovat. 
na procházce v lese
v chatové oblasti u Prostějova
u lesní studánky

Jeden komentář

  • Anička

    Božkov republika espesso mi moc chutná, ale mockrát jsem ho bohužel nepila.
    Odpočinek od mobilů a notebooků je fajn, taky bych něco podobného ptřebovala… aspoň jeden den. 🙂

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *