Menorca,  Zážitky z mých cest

5 nejkrásnějších pláží z Menorky

Když jsem byla na ostrově Menorka na pracovní stáži, tak jsem tam hodně cestovala. Většinou jsem cestovala sama anebo s mými spolubydlícími. Převážně mě čekala návštěva různých pláží a jedny z nejhezčích míst Menorky. Pláže často neměly sociální zařízení a byly umístěny v přírodě. Spadaly obvykle i pod nějakou chráněnou přírodní rezervaci. K těm vzdálenějším plážím jsem se dostávala autobusem anebo později jsme si půjčily auto. Některé pláže v Ciutadelle - pobřeží - Cala en Blanes - byly dostupné i v pěší vzdálenosti. 

1) CALA MITJANA   
Jedná se o zátoku a pláž, která se nachází na jihu ostrova Menorky. Pláž je obklopena borovice a hojně navštěvovaná v sezóně. Dostanete se tam autobusem z Ciutadelly nebo autem. Z parkoviště nebo od autobusu trvá cesta pěšky cca 20 minut. Pláž nemá žádné zázemí, je přírodní. 
pláž – cala Mitjana
chatrč na pláži – cala Mitjana
2) PLAYA SON SAURA 
Další velmi oblíbenou písečnou pláží je - "playa Son Saura", která je rájem pro odpočinek, slunění a plavání v moři s pozvolným vstupem a skvělou dostupností. Nachází se 12 km od města Ciutadella a je velmi rozhlehlá. Má více než 300km a sociální zázemí. Na pláži najdete, alespoň toalety. 
Její kapacita je omezena velikostí parkoviště. K pláži zajíždí různé výletní lodě. Pláž také nabízí sednout si do stínu pod stromy, což nikde jinde nenajdete. Na tuto pláž jsme se dostaly zapůjčeným autem. 
výhled na pláž – Playa Son Saura
se spolubydlícími na – playa Son Saura
3) CALA SANTA GALDANA 
Cala Galdana je pobřežní nenápadné letovisko na Menorce. Leží mezi lesíky a skalami v jižní části ostrova. Je dlouhá asi 500 metrů a pokrývá ji bílý písek. Má hezkou přírodu a romantické panoramata. Dominuje jí plná vybavenost pláže včetně plavčíka. Dostanete se tam v pohodě autobusem z Ciutadelly.  
výhled – playa Santa Galdana
4) CALA TARQUETTA 
Tato krásná pláž s bílým pískem je pro milovníky odpočinku od civilizace. Nachází se v jižní části ostrova Menorka. Dá se na ni dostat pouze autem nebo taxíkem a leží 10 km od města Ciutadella. 
Pláž je ukrytá v zátoce s křišťálově čistou vodou. Písečný pláž je dlouhý 100 metrů.  
Patří mezi nejoblíbenější pláže Menorky. Myslím, že nemá sociální zázemí. 
já na pláží – cala Tarquetta

5) CALA ALFGAIARENS („LA VALL“)

Pláž Alfgaiarens je často přezdívaná - "La Vall". Skládá se ze dvou pláží - "plajta des Bot" a "plajtas es Tancats". Je obklopena útesy a písečnými dunami. Přímo k pláži vede lesní naučná stezka a schody. Pláž má nádherně čistou vodu. Myslím, že nemá sociální zázemí. Na pláž se dostanete autobusem z Ciutadelly. 
já – na pláži – La Vall
já ještě jednou na pláži – La Vall

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *