O mně

Můj příběh

Ahoj, jmenuji se Míša, pocházím z větší vesnice na Valašsku nedaleko slovenských hranic. Nicméně nyní žiji už delší dobu v Praze se svým přítelem. 
Ráda cestuji, učím se cizí jazyky a vařím. 
A jaký je můj příběh? 


Během svého života jsem se několikrát stěhovala, protože dost věcí mi nevycházelo. Od malička jsem prostě měla toulavé boty. Cestovala jsem a jezdila jsem, kam se dalo. 

1) Základní škola
Už na základní škole mě čekala návštěva mnoha zahraničních států. Byly to převážně ty okolní nebo ty méně vzdálenější destinace. Například: jsem byla 3x v Řecku na speciálním pobytu pro alergiky. Ten pobyt se jmenoval: "Mořský koník". Dále mě moje toulavé boty vzaly do Egypta a Černé hory s mými rodiči a mojí sestrou. 
Mimo školu a cestování jsem stíhala pár dalších aktivit: chodila jsem se sestřenkou na kurz - Španělštiny a jezdila jsem na: běžkách, kolečkových bruslích a kole. 
já ve valašském kroji
já – Platamon, Řecko – Mořský koník
2) Střední odborná hotelová škola s maturitou, Zlín 
Po základní škole jsem cestování trochu omezila, neboť moje střední škola byla trochu náročná. Studovala jsem - Střední odbornou hotelovou školu ve Zlíně. Bohužel tam nebyl dobrý kolektiv, ale učivo s mi líbilo, hlavně cizí jazyky - angličtina, španělština a němčina. 
V posledním ročníku ročníku školy jsem se na poslední chvíli rozhodla, že půjdu dál studovat. Moc mě lákal obor - cestovní ruch a vycestovat do zahraničí za prací, což se mi později splnilo. 
A kam jsem šla na výšku? 
Rozhodování nebylo lehké. Měla jsem na výběr mezi Brnem, Ostravou a Prahou. Vůbec jsem nevěděla, co si vybrat. Nakonec jsem od taťky dostala radu, že si mám zvolit Prahu kvůli lepšímu vzduchu a více příležitostem. 
Při střední škole už jsem zakládala svůj první blog. Akorát jsem nevěděla o čem psát, tak jsem ho nakonec zrušila. Ale měla jsem čas na jiné svoje hobby - chodila jsem tancovat - Aerobic + Street-dance; cvičila jsem několik let - Pilates a dělala si doplňkové kurzy, například: Základní barmanský kurz + kurz Barista Junior. 
 
já – poslední den na Barmanském kurzu
já – vedle – Louis Armstronga v muzeum voskových figurín v Londýně, Velká Británie
3) Pobyt v Praze 
V Praze se mi od začátku moc líbilo. Na malé výšce to bylo úplně jiné. Byl tam odlišný přístup pedagogů a spolužáků. Všichni nějak moc rychle dospěli a bez problémů mě uvítali do kolektivu. 
A co jsem to vlastně studovala? Vybrala jsem si - Vyšší odbornou školu cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku, s.r.o., obor: cestovní ruch. 
Co si pamatuji, tak pro mě a moje spolužáky bylo nejsložitější složit zkoušky z - ekonomiky, statistiky a průvodcovství. Studium mě bavilo, i když některé předměty jsem měla už na střední škole. 
V roce 2014 jsem nakonec obdržela diplom a stal se ze mě - diplomovaný specialista v oboru cestovní ruch a byla to pro mě vstupenka do zahraničí, neboť i čeští hoteliéři, u kterých jsem nemohla najít práci, tak mě poradili jít do zahraničí. V českých hotelech nebyla práce dobře zaplacená nebo to tam nebylo v pohodě. 
Už během studia na střední škole a malé výšce jsem hodně cestovala. Jezdila jsem, buď se školou nebo s mojí dlouholetou kamarádkou - Aničkou. S Aničkou jsme cestovaly samy na sebe a bez cestovky. Byla jsem hodně odvážná a do všeho jsem skákala po hlavě. Podívala jsem se, třeba do - Itálie (Řím + Florencie), Německa (Berlín), Slovenska (Čadca) nebo jsem se zúčastnila - cca 14 denní exkurze do Londýna, Stradford up Avon + Oxford(Velká Británie).
 
s kamarádkou – Kristýnkou – diskotéka – Karlovy Lázně, Praha
s kamarádkou – Káťou – rozsvěcování vánočního stromu, Praha
4) Pracovní pobyty v zahraničí 
V zahraničí jsem strávila cca 2 roky a během svého života jsem, již stihla navštívit už 14 států, buď mnoho Evropě, 1 v Asii a jeden v Africe. Cestování mě moc bavilo, hlavně výlety v daných destinacích a mluvení cizím jazykem. Moc mě zaujalo - Baleárské ostrovy, kde jsem strávila asi téměř 1 rok a 4 měsíce, potom mám oblíbenou Itálii a Turecko. Více o pracovních pobytech Vám povím v chystaném e-booku nebo knize. 

5) Stravování, zdravá výživa + diety a vaření po návratu ze zahraničí 
Nejhorší jídlo jsem zažila ve Velké Británii a na Lanzarote. Moc mě tam nechutnalo. Nejlepší jídlo podle mě bylo na Baleárských ostrovech, kde jsem jedla převážně mořské ryby. 
A jak jsem se dostala k vaření? 
Mým snem si bylo vystudovat hotelovou školu , tak se i stalo. Měli jsme ve škole předmět vaření, nicméně, tehdy mě to moc nebralo a nezajímalo. Moje mamka byla šikovná a začala mi ukazovat nějaké věci, když jsem dlouho nemohla najít práci v České Republice. Učila mě péct - buchty, dezerty a vařit - minutková jídla. 
Práce v kuchyni mě nadchla až později po návratu z půlročního pobytu z Velké Británie. Měla jsem tam se stravováním problémy a po příjezdu do Česka mi byla doporučena - bez-lepková dieta a cukr-free dieta. Bylo to hodně náročné, ale nějak jsem to zvládla. 
Konkrétně, jsem začala zkoušet nové jídla a zařazovat je postupně do jídelníčku. Například: moc mě chutnala - losová domácí pomazánka od mamky - sestřiného manžela. 
Poprvé mě také seznámila s řepovým humusem a od té doby si občas humus koupíme. 
Já jsem sama do jídelníčku zařadila - tofu a tempeh. 
Také lidé z mojí rodiny mají výborné nedělní mlsáni. Nicméně - to už si teď nemohu vzít, protože mě zjistili alergii na laktózu a nově také - celiakii. 
Nemám to s jídlem jednoduché, ale nevzdávám to. ananasový koláč bez mouky

2 komentáře

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.